Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2009

Αγγλικό σκορ πριν από λίγο στο γήπεδο Φήκης 3-4!

Χόρτασαν να βλέπουν γκολ σήμερα οι φίλαθλοι στο γήπεδο της Φήκης. Οι «Μαύροι Αετοί» Ελευθεροχωρίου, που έχουν σαν έδρα το γήπεδο της Φήκης, έχασαν από τη Δήμητρα - Απόλλων με 3-4 για το πρωτάθλημα της Α’ Ερασιτεχνικής Τρικάλων. Στο 1o ημίχρονο, σαφώς ποιο καλύτερη η ομάδα του Αποστόλη Γκαραγκάνη και του Νίκου Γιαγιάκου, κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 3’ λεπτό της συνάντησης με τον Μουστάκα. Στο 20’ τα τέρματα έγιναν 2 με τον Χοτζάϊ. Οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, με το 0-2. Στην επανάληψη, η ομάδα του Σπύρου Μπακάλη ανέβασε ρυθμό και ο ίδιος πέτυχε με πέναλτι το 1-2 στο 75’. Από ‘κει και μετά, τα γκολ έπεσαν μαζεμένα. Στο 83’ ο Αλμπάνης έκανε το 1-3. Στο 87’ ο Γαλάνης θα κάνει το 1-4. Στο 90’ ο Α. Αγγέλης θα κάνει το 2-4 και στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Κ. Μαράβας θα κάνει το τελικό 3-4. Λίγα λεπτά πριν λήξει το ματς, ο Τσίκος από τη Δήμητρα – Απόλλων δέχθηκε την κόκκινη κάρτα. Το διαιτητικό τρίο ήταν Πάντος, Καραντάκος και Λάμπρου.
Δείτε το σχετικό βίντεο από τον αγώνα, το οποίο είναι μια προσφορά του trikalaola προς τους αναγνώστες του.