Δευτέρα 14 Δεκεμβρίου 2009

A.O.TPIKAΛΩΝ ΑΙΟΛΟΣ - ΦΙΛΛΙΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 65 - 52

Δυστυχώς χθες ο φακός του trikalaola δε μπόρεσε να είναι παρόν στη μεγάλη νίκη του Αίολου επί του Φίλλιπου Βέροιας. Το παρακάτω κείμενο καθώς και οι φωτό, είναι από τη σελίδα του Αίολου στο F.B...
Ο Αίολος με μπροστάρη στην επίθεση τον Καντάρκο πήρε προβάδισμα, κάτι που έπαιξε καθοριστικό ρόλο για την ψυχολογία του παιχνιδιού. Βέβαια ο Φίλιππος είχε και αυτός τις δικές τους λύσεις, έτσι η διαφορά δεν έφυγε πολύ, με το21-16 να μαρτυρά ένα ανοιχτό παιχνίδι.Στη β περίοδο ο Αίολος αν και κατάφερε να ξεφύγει για πρώτη φορά με 11 πόντους διαφορά, είδε την αντεπίθεση του Φίλιππου και το 32-26 ήταν το σκορ ημιχρόνου. Ωστόσο στο τρίτο δεκάλεπτο κρίθηκε οριστικά το παιχνίδι και καταλύτης για αυτό ήταν ο Δέδες που πέτυχε δυο τρίποντα και μαζί με άλλο ένα του Κατράνα συνέβαλε για να γίνει το 51-37.Έτσι λίγο αργότερα στην 4η περίοδο η διαφορά έφτασε και στην μέγιστη τιμή τους 17 πόντους, όμως ο Φίλιππος στην συνέχεια πάλεψε να μειώσει, έφτασε μέχρι τους 8, αλλά μέχρι εκεί….
Μπράβο παιδιά. Δείξτε ποιος είναι το αφεντικό στον όμιλο.