Κυριακή 20 Δεκεμβρίου 2009

Έφτασε στη βρύση χωρίς να πιει νερό ο Α.Σ. Τρίκαλα.

Μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο πάλεψαν απόψε οι παίχτες του Α.Σ.Τ., αλλά τελικά δεν τα κατάφεραν και έχασαν από τον ΠΑΟΚ με μόλις ένα καλάθι διαφορά 78-80. Τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά αν ο Πάουελ δεν αστοχούσε στο τελευταίο σουτ στην εκπνοή του αγώνα...

Οι παίχτες του Α.Σ.Τ. καταχειροκροτήθηκαν στο τέλος από του φιλάθλους της Τρικαλινής ομάδας, αναγνωρίζοντας τη μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλαν να γυρίσουν το σκορ. Το παιχνίδι διακόπηκε για λίγα λεπτά στις αρχές του ημιχρόνου, καθώς απ’ έξω από το γήπεδο γινόταν επεισόδια μεταξύ οργανωμένων οπαδών του ΠΑΟΚ και της Αστυνομίας και με τα καπνογόνα - δακρυγόνα που έπεσαν, επηρέασαν παίχτες και φιλάθλους που δυσφόρησαν για πολύ ώρα. Δείτε μερικές εικόνες και πλήρες φωτορεπορτάζ θα έχουμε άλλη στιγμή. Η κάμερα του trikalaola κατέγραψε τα τελευταία δραματικά λεπτά του αγώνα και το βίντεο θα το ανεβάσουμε πιθανών αύριο.