Δευτέρα 22 Μαρτίου 2010

ΠΑΟΚ Κοζάνης – Αμαζόνες 1-2

Φουλ για άνοδο τα κορίτσια του Θανάση Κατράνα, που συνεχίζουν να ελπίζουν.
Tα εύκολα δύσκολα παρά λίγο να κάνουν οι Αμαζόνες. Η κατοχή μπάλας και οι ατέλειωτες φάσεις που είχαν δημιουργηθεί στην εστία της Κοζάνης, καρποφόρησαν μόλις...
...στο 60'. Το 1ο ημίχρονο ήταν βασανιστικά άστοχο για την ομάδα μας. Όμως οι Αμαζόνες με ηρεμία και ψυχραιμία, κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με την Βανέσα Αναστασοπούλου. Από εκεί και πέρα τα πόδια των κοριτσιών λύθηκαν, και επιτέλους το άγχος έφυγε. Έπειτα από 10 λεπτά με έναν εκπληκτικό συνδυασμό της μπάλας, Τέλλιου – Σακελλάρη – Αναστασοπούλου – Γιουβρή -Γιαννούλα, (με την τελευταία να σκοράρει από το σημείο του πέναλτι με πλασέ), οι Αμαζόνες είχαν πλέον την ελευθερία των κινήσεων. Όμως ένα λάθος της άμυνας μας έφερε την ομάδα της Κοζάνης στο 90' να σκοράρει και να διαμορφώνει το τελικό 1-2.