Σάββατο 3 Απριλίου 2010

Γιάννης Κούρος και Λάκης Μπαρτζιώκας χάρισαν το Χρυσό μετάλλιο στην Ελλάδα

Πραγματοποιήθηκαν το περασμένο Σαββατοκύριακο (27, 28-3-2010) στην Κωνσταντινούπολη, οι Βαλκανικοί αγώνες ανωμάλου δρόμου βετεράνων δρομέων. Στον αγώνα πήραν μέρος πολλοί αθλητές, μεταξύ αυτών και ο Παγκόσμιος πρωταθλητής και παγκόσμιος ρέκορντμαν στις υπεραποστάσεις, Γιάννης Κούρος και ο Τρικαλινός Λάκης Μπαρτζιώκας, μέλλος του Συλλόγου Δρομέων Τρικάλων, με πολλές πρωτιές στην...
...κατηγορία του. Ως γνωστό οι δύο αθλητές συνδέονται με σχέσεις φιλίας. Μάλιστα στο 6άρι που πήραν μέρος, τερμάτισαν μαζί χέρι – χέρι. Ο Κούρος ήρθε 5ος στην κατηγορία του και 1ος στο ομαδικό και Μπαρτζιώκας ήρθε 4ος στην κατηγορία του και 1ος στο ομαδικό, κατακτώντας φυσικά και το χρυσό μετάλλιο για την Ελλάδα. Οι 2 αθλητές αγωνίστηκαν με τα χρώματα του Σ.Δ.Β. Πειραιά.